Ugrás a fő tartalomra

Memóriakártya készítése

  A legtöbb szülő gondban van, ha gyermekének saját kezűleg akar valamit készíteni. Íme egy nagyon egyszerű ötlet, amihez nem kell más, mint karton, maradék csomagoló papír és cellux vagy a vastagabb átlátszó ragasztószalag. Elsősorban az óvodás és az általános iskolás korosztály számára ajánlom ezt a játékot. Anyagköltségként egyedül a ragasztót tudom felszámolni, illetve, ha valakinek van lamináló gépe, készítheti azzal, kinek mi van otthon.
  Amikor én a fiamnak elkezdtem készíteni (2 és fél éve), akkor sima celluxot használtam, más nem volt itthon. Karácsonykor eltettem a csomagolópapírokat és a nagyobb formákat kivágtam belőle egy kis ráhagyással. A papír szintén vékonyabb karton volt, ami ruha közé volt téve, illetve játékok doboza is hasznosítható erre a célra. A legjobb, hogy gyűjteményünk folyamatosan gyarapítható ajándékozások idején, így gyermekünk számára is változatossá tehető a játék.
 A méretük kb. 6,5 x 6,5 cm, de természetesen ettől nyugodtan el lehet térni. Elsőként kivágtam a kartonból a 6,5 cm-es négyzeteket, majd ugyanezt megtettem a csomaglópapírokból kivágott formákkal.  Egy kevés ragsztó stifttel rögzítettem őket a kartonra és celluxal befedtem úgy, hogy befedjék az egész képet. Minden oldalán ráhagytam egy kicsit a ragasztóból és a hátuljára hajtottam, így biztosan nem válik fel a kép. (Vastagabb ragasztószalaggal egyszerűbb a dolog, illetve lamináló fóliával is.)




   A játékszabály nagyon egyszerű: képpel az asztal felé lefelé fordítjuk a kártyákat és a kezdő játékos 2 kártyát fordít fel. Ha párt talált akkor azt a játékos mellé tesszük kivéve a többi közül, ha nem talál visszafordítjuk őket a helyükön. Akkor ér véget a játék, ha elfogynak a kártyák az asztalról. Az nyer, akinek több párt sikerül összegyűjtenie.

  Kedves családi ajándék lehet az is, ha pl. vastagabb fotópapírra nyomtatjuk a családtagok képeit, majd szintén körbe vágjuk memóriakártya méretűre.

  Remélem Ti is kedvet kaptatok egy kis memória játék készítéshez! Z.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején...

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztot...

5 perces cicaház

  Egy  facebook csoportban osztotta meg valaki ezt  az ötletet és némi módosítással én is elkészítettem a macsekunknak.    Az ötlet annyi, hogy fogunk egy olyan méretű kartondobozt, amibe a cicánk kényelmesen belefér és bújónak pedig pólót húzunk a nyitott oldalára.  Ahol láttam az ötletet egy rövid ujjú pólót húztak a dobozra és oldalt ragasztópisztollyal rögzítették.  Én felnőtt hosszú ujjú pólót húztam rá és egész egyszerűen megcsomóztam a hátán.    Mivel a póló hossza nem takarta be a doboz hátát a lehajló részeket összeöltöttem (mindenféle igényesség nélkül). A doboz háta a fal fele néz, így teljesen mindegy hogy szép - e a hátulja vagy sem.  Az aljába nálunk egy régi kéztörlő törülköző került összehajtogatva.  A doboz egyébként Vénusz olajos, aminek a tetején minden irányban van egy kis pereme, amit a póló pont eltakar.   A gyakorlati összeállítás tényleg csak pár perc, a megfelelő doboz és a póló...