Első látásra beleszerettem ebbe a stílusú afrikai papír dekorációba, s úgy döntöttem elkészítem az én saját elképzelésem szerint. Látszólag nagyon egyszerű, de azért vannak benne kihívások, főként a ragasztás terén. Az alját több képen láttam, hogy nem rögzítik semmihez vagy éppenséggel kívülről egy papírtekercshez ragasztják, de ez utóbbihoz megítélésem szerint ragasztópisztoly nélkül nem érdemes belefogni. Én megoldottam enélkül a projektet, de ha van otthon, mindenképpen érdemes elővenni, mert nagyon megkönnyíti az ember dolgát.
Első lépésben papírpálcákat tekerünk. Ha esetleg nem tudnád hogyan kell, kérlek kattints erre a bejegyzésre, ott fényképekkel illusztrálva megtalálod: http://zaarahalkot.blogspot.hu/2016/07/papir-sziv-dekoracio.html
Miután tekertél jó néhány papírpálcát (kb. 25-30 db), kartonból vágj ki egy kb. 5,5 cm átmérőjű kört (nem baj, ha kisebb, vagy kicsit nagyobb, az enyém ekkora), majd szabályos távolságban lyukaszd ki kötőtűvel 12 helyen. Először jelöld meg ceruzával, mert fontos, hogy páros számú lyuk legyen az alján.
Itt egy másik bejegyzéshez készült képet raknék be segítségképpen, ezért látsz több, mint 12 lyukat. A képen látható módón fűzzünk át 6 pálcát a 12 lyukba úgy, hogy alulról felfele belefűzzük párosával a pálcákat. Ha szűknek bizonyul a lyuk óvatosan tágítsd ki egy ceruzával.
Következő lépésben összefogjuk a 12 pálca felső végét, majd hozzá fogunk még 4 pálcát a tetejéhez és szorosan összefogva körberagasztjuk. Nekem csak celluxom volt, elvileg papír ragasztó tekerccsel kellene dolgozni.
Ezután egy újabb pálcát veszünk a kezünkbe, és az összeillesztés alatt papírragasztóval rögzítjük a végét, majd elkezdjük körbetekerni. Ha fogy a pálcánk toldjuk meg (abban az esetben, ha a tágabb vége van felénk, akkor szűk végű pálcát toldunk bele, ha szűkebb, akkor egy tág végű pálcát húzunk rá egy pöttynyi ragasztó kíséretében).
A 4 pálcából kialakítjuk a kezeket és a nyakat úgy, hogy a 2 kart oldalra fogjuk és először az egyiket, majd a másikat is külön egyszer körbetekerjük.
Utána a nyak 2 pálcáját is körbetekerjük.
A nyak után a fejet tekerjük körbe. Ehhez először a nyak egyik pálcáját kezdtem el körbe tekerni a másik körül, aztán a másikat is tekerni kezdtem. Mivel így elég gnóm kis fejecske született ezért újabb pálcát fogtam hozzá és tekertem köré, míg kellően nagynak nem találtam. A fej rész kialakítása volt talán az egészben a legkomplikáltabb számomra. Érdemes közben többször ragasztózni, nem érdemes spórolni vele, különben szét fog esni. Több fázisképet nem tudtam sajnos készíteni a fej ragasztásáról, mivel szükség volt hozzá mind a két kezemre.
A vízhordó tálhoz a képen látható módon papírcsíkot tekerünk, természetesen toldásokkal, mert egy pálca biztosan nem lesz elég hozzá és ahogy tekerünk folyamatosan ragasztózunk, végül csipesszel csiptetjük teljes száradásig.
A nő egyik kezét úgy oldottam meg, hogy levágtam belőle egy kicsit és egész egyszerűen a szoknyája közé dugtam, kis ragasztó itt sem árt, hogy ne csússzon ki.
Ezt követően a tálnak kialakított tekercs alsó részét óvatosan lejjebb igazgattam (hogy térbeli legyen) és a fejhez ragasztottam. Ha van ragasztópisztolyod most érdemes használni, mert könnyen le fog pottyani. Én enélkül oldottam meg, de nem volt egyszerű, sok-sok ragasztót pazaroltam rá. Segítségemre volt, hogy szürke lazúrral alapoztam le és úgy tapasztaltam, hogy a nehezen kötő részeket szuperül lehet vele rögzíteni (tehát alaposan körbe kentem vele az illeszkedést), de csak akkor fogja meg, miután megszáradt. A másik kezet csak az alapozó festés megszáradása után ragasztottam a tálhoz (természetesen méretre vágás után). Itt sem árt a ragasztópisztoly, ha nincs akkor folyékony papír ragasztóra és csipeszre lesz szükség, míg teljesen nem rögzül.
Végül akril festékkel lekentem. Mivel fekete akrilom nem volt, ezért a karokat és a fejet temperával festettem. Természetesen, ha szeretnénk a végén le is lakkozhatjuk. Zaarah Dekor
Megjegyzések
Megjegyzés küldése