Akik még most ismerkednek a papírfonással azoknak ez jó gyakorlás, mivel nem kell sokat fonni, mégis mutatós lesz a végeredmény.
Első lépésben egy kartonra kör alakot rajzolunk akkora méretben hogy egy szalvéta negyede ráférjen.
A szalvétát dekupázs ragasztóval vagy pedig vasalással rögzítjük. Most ez utóbbiról teszek fel képeket. Elsőként folpack fóliából akkora darabot vágunk, hogy a szélein mindenhol kicsit lelógjon.
Ezután a szalvéta legfelső rétegét a fóliára helyezzük.
Ezután vagy erre is teszünk még egy fólia réteget, majd pedig sütőpapírt vagy pedig simán csak sütőpapírt terítünk. Én azt a variációt választottam, hogy csak alá tettem fóliát.
Most következik a gőzölés mentes vasalás. Eredetileg azt olvastam, hogy langyos vasalóval vasaljuk át többször egyenletesen mindenhol. Ez abszolút nem vált be, mivel a fólia nem olvadt meg és nem tapadt rá a szalvéta. Végül a legamagasabb hőfokon lassan haladva többször átvasaltam a teljes felületet.
Mit ne mondjak, nem lettem elégedett a végeredménnyel, a fólia nem tapadt meg teljesen, sőt később a lyukasztás és fonás során a szalvéta több helyen is felvált.
Most áttérünk a fonás részre. Egy kisebb méretű kör mentén páros számú lyukat készítünk a szalvéta mentén. Fontos, hogy páros számú legyen, pontosan számoljunk.
Az előre elkészített pálcákat a képen látható módon befűzzük sorban egymás után.
A pálcák elkészítésének fényképes leírását itt találod: http://zaarahalkot.blogspot.hu/2016/07/papir-sziv-dekoracio.html
Fentről így kell kinéznie:
Ugyanez alulról:
Az összes befűzve fentről:
Az összes befűzve lentről:
Az első sor úgy készül, hogy kiválasztunk egy pálcát valamelyik saroknál,és minden pálcát balról jobbra irányban ráhajtunk a következő pálcára szép sorban. A kötőtűt segítségképpen tettem oda, ide fogjuk az utolsó pálcát befűzni.
Mivel az utolsó pálcát nincs mire hajtanunk ezért a kezdő hajtásnál kivettem a kötőtűt és felülről lefelé befűztem.
Az első sorral el is készültünk.
Következik a 2. sor. Ehhez egy pálcát félbehajtunk és ahol az első sort befejeztük a pálca köré fűzzük, majd minden pálca körül keresztezzük sorban egymás után. Ahogy fogy a pálcánk hossza, folyamatosan toldjuk (keskenyebb végre szélesebb véget, szélesebbe keskenyet toldunk egy pötty ragasztó kíséretében).
Végig haladunk a soron, majd a képen láthtaó módon folytatjuk a harmadik sort. A második sor első pálcája felett folytatjuk tovább.
Tovább haladunk. Én 5 sort fontam végig.
Következik a befejezés: elölről hátra hajtjuk a pálcákat és minden alulról látható kezdő pálca hátuljába 2 pálcát fűzünk és szorosra igazítjuk.
Az 5. sor fonó pálcáit a végén igazítottam csak be az utolsó sor alá.
Hátulról így nézett ki a befűzés után.
A túlnyúló részeket ollóval rövidebbre vágtam.
Mivel a képpel harmonizáló színű pálcákkal fontam, így is maradatott volna egy réteg lakkal, de végül szürke lazúrral átkentem az egészet.
Száradás után:
Miután elkészültünk akasztót fűzhetünk a hátuljba, de akár faliórát is készíthetünk belőle, ha egy lyukat fúrünk a közepébe és veszünk hozzá óraszerkezetet.
Remélem sikerült mindenki számára érthető módon illusztrálni az elkészítést lépésről lépésre. Jó munkát: Zaarah Dekor
Megjegyzések
Megjegyzés küldése