Ugrás a fő tartalomra

A Verdás ceruza tartó

  Egy kinőtt (kedvenc) zokni és egy üres konzervdoboz párosításából született meg ez a verdás ceruzatartó.
Az egész ötlet onnan jött, hogy évek óta vár pár félretett konzervdoboz arra, hogy valamit készítsek belőle.
Az egyetlen ok amiért nem csináltam belőle semmit, hogy nem volt mivel eldolgozzam a felbontás után megmaradt éleket. Viszont pár hónapja vettem egy fogót és alaposan a doboz falához nyomkodtam vele a kiálló éleket. Magamnak már készíttetem egyet a hálóba (a hálószobai megmaradt bordűr felhasználásával, hogy harmonizáljon), de most a kisfiamnak szerettem volna valami jópofát, ami nem papír borítású.
1. mert összefirkálja
2. mert mindent lekapar
3. a textiltől más lesz a tapintása
4. valami igazán fiúsat akartam
  Jobb híján a ruhák közt kezdtem el nézelődni, mikor eszembe jutott, hogy van nekünk szuper kis zoknink, ami ráadásul Verdás ( 2 fajtát is felpróbáltam, de a másik valahogy nem tetszett). Szóval elsőként rápróbáltam. Kissé rövidnek találtam, így az aljára farmer anyagból  vágtam ki egy kört, és ezt varrtam hozzá pelenkaöltéssel.
  Ha hosszabb zoknink vagy harisnyánk van, az még jobb. Hagyjuk egy kicsit hosszabbra, és akkor alul nem kell varrni, illetve felül is hagyhatjuk hosszabbra, és akkor belül is fogja a doboz peremét takarni, úgy hogy a kis kezek még véletlenül se piszkálják a fogóval lehajlított éleket.
Az én zoknim sarok varrás része látszik a képeken is, ahol rápróbáltam, de ez a kész ceruzatartón nem szembeötlő, mert kihúztam lefelé amennyire tudtam, és a talpára varrt kör nem engedi visszaugrani.








  Miután rápróbáltam a zoknit lehúztam és körberajzoltam a konzervdoboz talpát egy papírlapon, ez lett a sablonom a talphoz. Kivágtam és átmásoltam a farmer anyagra, azt is kivágtam. (A sablon készítés kihagyható, közvetlen az anyagra is rajzolhatunk. Nem fényképeztem az anyagon rajzolást, kivágást, de ugyanígy történik.)



  Ezt követően ismét felhúztam a zoknit a konzervdobozra, ráigazítottam és levágtam a  zokni orrát. Kicsit hosszabbra hagytam, mint a doboz, így könnyebb volt rávarrni az alját. A zoknit és a talpat egyszerű pelenkaöltéssel öltöttem össze.



  Felül annyival hagytam csak hosszabbra, hogy egy picit be tudjam hajtani a zokni peremét az él részre, amit a biztonság kedvéért átlátszó ragasztószalaggal beragasztottam.



  A tartót rögtön fel is avattuk, azaz használatban vettük. Drága fiam azért felhívta rá a figyelmemet , hogy Anya ez csak egy konzervdoboz. Na így alkosson az ember a gyermekének....





  Nekem azért tetszik. Aki nem tud varrni azoknak is bátran ajánlom, ez esetben hagyjuk ki a talp részt, egyszerűen hosszabb zoknit vagy harisnyát válasszunk. Ha nektek is csak rövidebb darab van, akkor kartonlapból vágjátok ki az alját és ragasszátok rá úgy, hogy a zokni a doboz  talp részére érjen körben mindenhol és úgy ragasszátok rá a kartont (erős, gyorsan kötő ragasztót használjatok).

Sok sikert az alkotáshoz: Zaarah

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején:     Ezt követő

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztottam a három gurigát nehogy szétessen használat k

Folyékony szappan készítése Baba szappanból

  Az ötlet nem tőlem származik,  de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, ugyanis éppen elfogyott a folyékony szappanunk. Az ötletet itt olvastam: http://kiflieslevendula.blogspot.hu/2012/10/folyekony-szappan-hazilag.html Hozzávalók: - 1 bögre reszelt Baba szappan (én konkrétan ezt a márkát használtam) - 10 bögre csapvíz vagy ioncserélt víz - amit én pluszban tettem bele az babaolaj (a flakonból nyomtam a lábasba: kb. 2-3 evőkanálnyi lehetett, pontosan nem tudom megmondani)   Első lépésként lereszeljük a szappant sajtreszelőn, majd beleöntjük egy kellően méretes lábasba. Ezt követően felöntjük 10 bögre vízzel. Közepes hőfokozaton időnként megkeverve megvárjuk míg a szappan teljesen elolvad a vízben. Nem kell felforralni!    Miután a tűzről levesszük beleöntjük a babaolajat és alaposan elkeverjük benne. Néhány óra múlva hirtelen besűrűsödik a szappanos keverékünk. Én többször is átkevertem míg ki nem hűlt. Ezután flakonokba töltjük, de előtte egy habv