Ugrás a fő tartalomra

Ékszertartó doboz népies virág motívummal

  Nemrégiben vettem 2 fa ékszertartó ládikát. Az egyiket decoupage technikával díszítettem,  a másikat viszont másképpen szerettem volna elkészíteni. Rákerestem a google-ban az ékszertartó ládika képekre és ott láttam meg egy natúr alapra festett fekete kontúrral készített virág mintás ládikát, innen jött az ötlet.

  Először ceruzával megrajzoltam a mintát a ládika tetejére, majd kiradíroztam, hogy egészen halványan látszódjon a minta. (A minta alapja egy nagymamám által hímzett terítő részlete volt.) A mintát felfestettem akril festék és tempera segítségével. Sajnos a zöld akril festékem több helyen is megfutott a repedésekben ahogy festettem (a többi szín szerencsére nem), így miután elkészültem a festéssel, száradás után úgy döntöttem, hogy lefestem az egész dobozkát kívülről. Nem akartam dinamikus színt választani, így esett a választásom a sárgába hajló gyöngyház színre. Segítségével el tudtam tüntetni az apróbb megfolyásokat is.
  A festett virág és levél mintát végül átkentem decoupage ragasztóval, így még a temperának is szép fénye lett. Viszont itt elkövettem azt a hibát, hogy több vizet tettem az ecsetre és a tempera pont a kék színnél megfolyt, így még javítgatnom kellett  a gyöngyház festékkel. Nem lett tökéletes, de nekem tetszik, remélem nektek is! 





   A dobozka belsejét nem festettem le, csak a peremét. Hagyható így natúran, de ha kedvünk tartja, ki is festhetjük. A doboz belsejébe ragaszthatunk a doboz színével harmonizáló (pl. filc) anyagot is.


Hozzávalók:
- kis méretű fa ékszertartó ládika (ára: kb. 300-400 Ft)
- vékony ecset
- akril festék vagy tempera több színben (az alapszín feltétlenül akril festék legyen, a minta lehet tempera)
- lakk vagy decoupage ragasztó (én csak a festett mintákra kentem)

  Ha veszünk pár színt a festékekből, az sok apró tárgy elkészítéséhez elegendő lesz. Ha nagyon ki akarom számolni, akkor is maximum 100 Ft festék költséget számolhatunk egy ládikára, mert az alapszín kivételével minimális mennyiséget használtam fel.
  Szalvéta technikás díszítésnél max. 50 Ft-ot számolhatunk egy darab szalvétára, viszont egy azon mintával, ha mondjuk csak egy doboz tetejét és alját vonjuk be, akkor egy negyed szalvéta is elég.

  Anyukáknak, nagymamáknak, barátnőknek kedves ajándék lehet. Nem baj, ha nem vagyunk profik, szerintem egy ilyen ajándéknak mindenki örülne. (Egy saját készítésű fülbevalóval pedig pláne!)

  Nagyon kacérkodom a gondolattal, hogy festés helyett vékony hegyű filccel készítsek mintát. Egy próbát mindenesetre megérne. Z.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején:     Ezt követő

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztottam a három gurigát nehogy szétessen használat k

Folyékony szappan készítése Baba szappanból

  Az ötlet nem tőlem származik,  de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, ugyanis éppen elfogyott a folyékony szappanunk. Az ötletet itt olvastam: http://kiflieslevendula.blogspot.hu/2012/10/folyekony-szappan-hazilag.html Hozzávalók: - 1 bögre reszelt Baba szappan (én konkrétan ezt a márkát használtam) - 10 bögre csapvíz vagy ioncserélt víz - amit én pluszban tettem bele az babaolaj (a flakonból nyomtam a lábasba: kb. 2-3 evőkanálnyi lehetett, pontosan nem tudom megmondani)   Első lépésként lereszeljük a szappant sajtreszelőn, majd beleöntjük egy kellően méretes lábasba. Ezt követően felöntjük 10 bögre vízzel. Közepes hőfokozaton időnként megkeverve megvárjuk míg a szappan teljesen elolvad a vízben. Nem kell felforralni!    Miután a tűzről levesszük beleöntjük a babaolajat és alaposan elkeverjük benne. Néhány óra múlva hirtelen besűrűsödik a szappanos keverékünk. Én többször is átkevertem míg ki nem hűlt. Ezután flakonokba töltjük, de előtte egy habv