Ugrás a fő tartalomra

Só-liszt gyurma: tavaszi projekt

  Mivel a kisfiam beteg, ezért lemaradt az óvodai húsvéti készülődésről. Úgy döntöttem ketten fogunk munkálkodni és bátran mondhatom mind a ketten élveztük. Ráadásul több napra is jutott a készülődésből, hiszen egyik nap gyurmáztunk, másik nap festettünk, majd lakkoztunk, végül akasztót készítettem, mágnest ragasztottam stb.

  Először elkészítettem a só-liszt gyurmát a következőképpen:
1 rész liszt, 1 rész só ( ha van otthon, akkor finom szemcsésből készítsük), 1 evőkanál étolaj és annyi víz, hogy szépen összeálljon. Amennyiben túl híg lesz adagoljunk hozzá egyenlő arányban, lisztet és sót. Összegyúrjuk alaposan és kezdődhet is a munka. 

1. nap: Elővettük a kisfiam gyurma készletét, ebből 3 formát választottunk: madárkát, szívet, báránykát, valamint használtuk az én nyuszis süti szaggatómat.  Mini sodrófával nyújtottunk, szaggatunk:





2. nap: a sütőben kiszárítottuk a figurákat.

3. nap: Festettünk, lakkoztunk:  A nyuszikat akrilfestékkel kentük le, minden mást temperával festettünk. Végül decoupage ragasztóval átkentük a temperával festett dolgokat, hogy szép fényesek és vízállóak legyenek.



4. nap: Minden elnyerte a végső formáját:
A nyuszik masnit kaptak, majd alkoholos filccel dátumoztam őket.

 

A madárkák szárnyát kötőtűvel lyukasztottam ki formázáskor, hogy akasztót tudjunk belefűzni. Hímzőfonalat fűztem át rajtuk, így barkára, tojásfára is akaszthatjuk.


A báránykák hátuljára mágnest ragasztottam (egy már viseletes mágnest daraboltam fel) pillanatragasztóval úgy, hogy (szárító) csipesszel odafogattam, míg meg nem kötött teljesen.


 A szív hűtőmágneseket már előre gondolkodva készítettük, hiszen bő 1 hónap és itt lesz Anyák napja (de  Valentin napra is jópofa ajándék lehet pl.  monogrammal díszítve)


  Ez a tavaszi projekt különösen kedves volt Nekem, mert a gyermekemmel közösen készítettünk el szinte mindent, ráadásul semmit nem kellett hozzá vásárolnunk, minden adott volt hozzá, olcsó, kedves, vidám tavaszi darabok, melyek otthonunk vidám darabjai is lehetnek, illetve ajándéknak sem utolsók. Z.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején:     Ezt követő

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztottam a három gurigát nehogy szétessen használat k

Folyékony szappan készítése Baba szappanból

  Az ötlet nem tőlem származik,  de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, ugyanis éppen elfogyott a folyékony szappanunk. Az ötletet itt olvastam: http://kiflieslevendula.blogspot.hu/2012/10/folyekony-szappan-hazilag.html Hozzávalók: - 1 bögre reszelt Baba szappan (én konkrétan ezt a márkát használtam) - 10 bögre csapvíz vagy ioncserélt víz - amit én pluszban tettem bele az babaolaj (a flakonból nyomtam a lábasba: kb. 2-3 evőkanálnyi lehetett, pontosan nem tudom megmondani)   Első lépésként lereszeljük a szappant sajtreszelőn, majd beleöntjük egy kellően méretes lábasba. Ezt követően felöntjük 10 bögre vízzel. Közepes hőfokozaton időnként megkeverve megvárjuk míg a szappan teljesen elolvad a vízben. Nem kell felforralni!    Miután a tűzről levesszük beleöntjük a babaolajat és alaposan elkeverjük benne. Néhány óra múlva hirtelen besűrűsödik a szappanos keverékünk. Én többször is átkevertem míg ki nem hűlt. Ezután flakonokba töltjük, de előtte egy habv