Ugrás a fő tartalomra

Mediterrán hangulatú vágódeszka

  Sajnos az utóbbi hónapban kénytelen voltam hanyagolni a a blogot, de most mutatom a legutóbbi alkotásomat, ami sok-sok szeretettel készült valakinek, aki nagyon fontos az életemben.


  A szalvétát már jó régen kiválasztottam,  ez az egyik kedvencem és nagyon piszkálta már a csőrömet, hogy ezzel díszítsek egy vágódeszkát. Első lépésben leválasztjuk a szalvéta legfelső rétegét, ezzel fogunk dolgozni. Ezután a vágódeszkát lekenjük dekupázs ragasztóval. Én ilyenkor a leválasztott kidobásra szánt szalvéta rétegeket egyszer rányomom a deszkára, mintha azt akarnám ráragasztani, majd leszedem róla. Ismét átkenem egy réteg ragasztóval, csak ekkor teszem rá a mintás szalvétát, ugyanis elsőre úgy tapasztaltam nem lesz jó a tapadása. Hogy ne legyen nagyon ráncos, egy kis méretű füzetet nyomok rá a szalvéta tetejére erősen és belülről kifelé simító mozdulatokat teszek. Fontos, hogy ne mozogjon a füzet semerre, különben el fog szakadni a szalvéta. Nekem eddig ez a módszer vált be eddig a legjobban.



  Rövid száradási idő után a lelógó részeket ollóval levágtam, ezután jöhetett a festés. Kevertem egy alapszínt, ami hasonló az eredeti szalvéta hátteréhez (a kikevert színek alapjául mindig akril festéket választok, ehhez teszek különböző színű temperákat). Először a szalvéta feletti részt festettem le, majd a minta közötti részt a szalvétán. Ecsettel kezdtem a festést, de hogy ne legyen csíkos, szivaccsal (pl. mosogatószivacs) eloszlattam egyenletesen a festéket. A kis részeket természetesen ecsettel töltöttem ki.


  Ha nem fehér falra kerülne a deszka, akkor itt meg is álltam volna, mert nagyon tetszett ez  a szín, de így száradás után kevertem még egy sárgásabb árnyalatot, amit ecset és szintén száraz szivacs segítségével vittem fel.. Nem egyenletesen festettem le, mint a képen is látszik, hagytam a világosabb színt érvényesülni a levelek körül.


  A képeken nem látszik, hogy a deszka oldalát világosabb barna színnel kentem át, ami hasonló a kép alján látható asztaléval.


    Végül átkentem még egy réteg dekupázs ragasztóval, mert nincs külön lakkom, bár gyanítom, hogy azzal még jobban mutatna, mert ahol nincs lefestve a szalvéta ott kicsit púposította lekenés után, szóval óvatosan kellett bánni vele.  Z.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején:     Ezt követő

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztottam a három gurigát nehogy szétessen használat k

Folyékony szappan készítése Baba szappanból

  Az ötlet nem tőlem származik,  de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, ugyanis éppen elfogyott a folyékony szappanunk. Az ötletet itt olvastam: http://kiflieslevendula.blogspot.hu/2012/10/folyekony-szappan-hazilag.html Hozzávalók: - 1 bögre reszelt Baba szappan (én konkrétan ezt a márkát használtam) - 10 bögre csapvíz vagy ioncserélt víz - amit én pluszban tettem bele az babaolaj (a flakonból nyomtam a lábasba: kb. 2-3 evőkanálnyi lehetett, pontosan nem tudom megmondani)   Első lépésként lereszeljük a szappant sajtreszelőn, majd beleöntjük egy kellően méretes lábasba. Ezt követően felöntjük 10 bögre vízzel. Közepes hőfokozaton időnként megkeverve megvárjuk míg a szappan teljesen elolvad a vízben. Nem kell felforralni!    Miután a tűzről levesszük beleöntjük a babaolajat és alaposan elkeverjük benne. Néhány óra múlva hirtelen besűrűsödik a szappanos keverékünk. Én többször is átkevertem míg ki nem hűlt. Ezután flakonokba töltjük, de előtte egy habv