Ugrás a fő tartalomra

Vágódeszka decoupage

  Vannak dolgok, amikhez egyszerűen semmi érzékem nincsen, sőt türelmem sem. Ilyen a decoupage is. Ennek ellenére folyton újra próbálkozom bizonyos időközönként. Most ráadásul alapanyag hiányban szenvedek: nincs ragasztólakkom (sem másmilyen).  Mivel költeni erre most nem szerettem volna, így tapétaragasztót használtam. Ráadásul bekeverőset, amire már rájöttem, hogy az sem mindegy mennyire sűrűre keverjük. Az első áldozatom még 2 hónapja egy kis ékszerdobozka volt, aminek még a tetejére jutott egy kis ragasztólakkom fényezés gyanánt. Erről most képet nem mutatok, de elárulom, hogy arany színű volt és tapétaragasztóval vittem fel a mintát, másnap pedig lelakkoztam: kár volt, ugyanis az arany színből furcsa zöld lett, szóval arany, ezüst színekkel nem érdemes kísérletezni.
  Következő áldozatom a saját szülinapomra kapott nagyobb méretű ékszeres dobozom lett, amit úgy gondoltam teljesen bevonok szalvétával (szintén tapétaragasztóval). Természetesen a tapétaragasztóval lehet ráncolni rendesen, de még ezt is felülmúltam, ugyanis találtam egy kis repesztőlakkot, gondoltam megteszi (ragasztó)lakk helyett is a tetejére. Hát nem, ezzel sem érdemes kísérletezni, ugyanis egyetlen eredménye lett, hogy még jobban beráncolta a szalvétát, mint eredetileg volt és még lakkozott fedést sem biztosít.
  Közben viszont neki estem egy vágódeszka díszítésének is, erről mutatok képet, ezen is kísérleteztem a repesztőlakkal (de minek?), szóval ez is normális lakkozásra vár ( most a hajlakkot szeretném kipróbálni, de az sincs itthon), mert ez is inkább foltos hatású lett a repesztőlakktól.
  A történet egyszerű: kivágtam a szalvétából a kívánt mintát és tapétaragasztóval felragasztottam deszka alsó részére. Vágtam ki kisebb mintákat, azokat is elhelyeztem a deszkán. Ezután gyöngyház színnel alapoztam ( kíváncsi voltam a végeredményre), de egyáltalán nem illett a képhez, így elővettem a a fehér akril festékemet, amiből tempera segítségével mustárszínt kevertem és  ezzel lekentem az egészet. Miután ez megszáradt (fogjuk rá, mert baromi türelmetlen vagyok, így gyorsan kitettem az ablakba néhány percre), a maradék mustárszínhez sötétbarna temperát kevertem és egy szivacs darabkával felvittem a mustárszínre oly módon, hogy a deszkához ütögettem a szivacsot. A párom szerint jó lett, nekem is tetszik, kíváncsi voltam már erre a szivacsos dologra hogyan működik.

Falon:


   
  Eredetileg  kis szögeket akartam rákalapálni (arra gondoltam, hogy olyan kis akasztós tartóként funkcionál majd), de úgy nem érvényesülne a minta, az aljába viszont nincsen hajlított kis szögem, így ilyen maradt végül.

Anyagi ráfordítás, ha nem kontár módon készítjük el:
- vágódeszka: 300-500 Ft között
- szalvéta: 45-55 Ft /db
- akrilfesték 300-400 Ft/ tubus (viszont nem kell belőle sok)
-  decoupage ragasztó (ami lakk is egyben) kb. 500-700 Ft (amiből bőven fog maradni)

  Én akciósan vettem a vágódeszkát 300 Ft-ért, a szalvétát pedig egy barátnőmmel cseréltem.  Egy sima fehér akril festék elég lett volna, ha nem kísérletezek a gyöngyház színnel, a többi színárnyalatot temperával spóroltam meg. Tapétaragasztóm volt itthon, még a lakkozás jelent majd némi költséget. Z.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Filléres farsangi bohóc jelmez

  Kissé gondban voltam, hogy milyen jelmezt készítsek óvodás kisfiamnak, ami kényelmes, egész nap viselhető és nem kell hozzá az óvónénik segítsége, így a bohóc jelmez mellett döntöttünk. Ami adott volt itthon, az egy hózentróger és egy csíkos polár nadrág.  A felső részhez  egyszerű fehér pólót használtam, amit nem sajnáltam, mert egyébként is itt-ott foltos. A dekorálásához egy régi használaton kívüli polár sálat használtam fel, amiből csokornyakkendőt és "gombokat" készítettem. A sapka pedig  közepes vastagságú színes papírból készült ragasztószalag, tűzőgép és egy darab gumi segítségével. Elsőként a csokornyakkendőt készítettem el. A polár anyagból kivágtam egy téglalapot.   Ezt a közepén hímzőfonallal körbetekertem és pár öltéssel rögzítettem a póló nyak részén.   A gombokat úgy készítettem, hogy egy kupakot körberajzoltam háromszor az anyagon és kivágtam őket.   A köröket gombostűvel rögzítettem őket a póló elején:     Ezt követő

Távcső papír gurigából

  A távcső készítés ötlete onnan jött, hogy volt a fiamnak egy műanyag távcsöve, ami borzasztóan torzított és alig vártam, hogy a kukában landoljon, miután tönkrement. A költsége minimális, ráadásul általános iskolás gyerekeknek is jó program lehet. Szükséges eszközök: - 3 db WC papír guriga ( de a közepéhez egy vékonyabb pl alufólia henger még jobb, ha van) - színes papírok (2-3 szín) - olló - ragasztó (stift most praktikusabb) - fonal, madzag, hímzőfonal, spárga  darab az akasztóhoz (kinek mi van kéznél)   Elsőként a papírokat méretre vágjuk: a színes papír legyen kicsit szélesebb, mint a guriga, mert ragasztás után betűrjük a guriga végein.   Két gurigát bekenünk ragasztóval és ráragasztjuk a papírt.     A harmadik középső gurigát félbe vágjuk és azt is körbe ragasztjuk.    Miután végeztünk a 3 gurigát egymáshoz ragasztjuk.  A biztonság kedvéért vágtam egy papírcsíkot, amivel körbe ragasztottam a három gurigát nehogy szétessen használat k

Folyékony szappan készítése Baba szappanból

  Az ötlet nem tőlem származik,  de mindenképpen szerettem volna kipróbálni, ugyanis éppen elfogyott a folyékony szappanunk. Az ötletet itt olvastam: http://kiflieslevendula.blogspot.hu/2012/10/folyekony-szappan-hazilag.html Hozzávalók: - 1 bögre reszelt Baba szappan (én konkrétan ezt a márkát használtam) - 10 bögre csapvíz vagy ioncserélt víz - amit én pluszban tettem bele az babaolaj (a flakonból nyomtam a lábasba: kb. 2-3 evőkanálnyi lehetett, pontosan nem tudom megmondani)   Első lépésként lereszeljük a szappant sajtreszelőn, majd beleöntjük egy kellően méretes lábasba. Ezt követően felöntjük 10 bögre vízzel. Közepes hőfokozaton időnként megkeverve megvárjuk míg a szappan teljesen elolvad a vízben. Nem kell felforralni!    Miután a tűzről levesszük beleöntjük a babaolajat és alaposan elkeverjük benne. Néhány óra múlva hirtelen besűrűsödik a szappanos keverékünk. Én többször is átkevertem míg ki nem hűlt. Ezután flakonokba töltjük, de előtte egy habv